Kenwood

Firma Kenwood powstała w 1946 r. Sekcję Car Audio stworzono 34 lata pózniej. W 1980 r. powstały pierwsze radioodtwarzacze kasetowe z synteza PLL, wzmacniacze 2-kanałowe oraz głośniki do montażu w samochodzie.
W 1985 r. stworzono radioodtwarzacz CD ( Kenwood KDC-9 ), a 3 lata później wzmacniacz klasy Top-end, zdobywca wielu wyróżnień. W 1992 technologia Car Audio ruszyła do przodu. Stworzono najmniejszą zmieniarkę CD (Kenwood KDC-C600) oraz radioodtwarzacz CD z mechanizmem obracania panela.
Godny uwagi jest także najszybszy na świecie i prawie niesłyszalny CD-ROM o prędkości 72x ! Taką prędkość odczytu uzyskano dzięki rozczepieniu lasera na 7 wiązek. Kolejnym osiągnięciem w dziedzinie Car Audio był pierwszy system chowania panela ( mask ) w 1997r. Następnie wprowadzono nowy standard - obsługę plików MP3 w 2001 r. W 2005 roku Kenwood obchodził 25-lecie sekcji Car Audio (25th Anniversary). Produkty z tej linii są prawdziwym rarytasem.

Dzisiaj producent oferuje nam stacje multimedialne, systemy nawigacyjne, które dotrzymują miejsca czołowym firmom na rynku: Alpine, Clarion. Nie można mieć zadnych wątpliwości co do jakości produktów oferowanych przez firmę Kenwood.

KenwoodKenwood